• Kreatywni z Grupy IV.

• Prace inspirowane rozmowami o powstaniu węgla. Wszelkie nasze działania zbliżają nas do odkrywania eksperymentowania i dociekania o przeszłości naszej planety. Brawo MY:)

• Dzień pluszowego misia.

• Pluszowy miś, który będzie miał swój dzień  25 listopada to symbol miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa. Dzisiaj nasze przedszkolaki celebrowały dzień pluszowego misia. Poznały historię tego dnia, jak rówież wielu sławnych na cały świat misiowych postaci z bajek takich jak KubuśPuchatek, Miś Paddington, Miś Yogi i Miś Uszatek. Z wizytą w Grupie 1 i 3:)

• Maluszki w akcji !

• Zajęcia z sensoplastyki dzisiaj pod czujnym okiem Pani Pauliny i Małgosi. Zabawa była ...oj była.

Co to jest sensoplastyka?

"Sensoplastyka to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków. Sensoplastyka oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach."

Źródło : google.pl

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień !

• "21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day.

Na świętowanie wyznaczono 21 listopada.

W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość.

Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!"

Źródło: internet/ google /ngo/leszno.pl

Źródło foto: internet/google

• Grupa IV:)Złoto inne niż wszystkie. O bursztynie

• Nie ma dwóch identycznych bursztynów – każdy jest unikatowy. Jak powstaje? Ile jest jego gatunków? Co sprawia, że od wieków przypisywano mu magiczne i zdrowotne właściwości? Dlaczego nazywano go „Złotem Północy”? Czy komar zatopiony w bursztynie może mieć coś wspólnego… z DNA dinozaura? Na te pytania (i wiele innych) odpowiemy podczas naszego spotkania. Przemierzając wystawę dowiemy się także, jak wyglądał warsztat bursztynnika, którędy przebiegał szlak bursztynowy i w co zamieniał się ten kamień w rękach artystycznych mistrzów – od czasów nowożytnych po współczesne. Zajęcia połączone są ze zwiedzaniem wystawy „Bursztyn. Skarb Bałtyku” i częścią warsztatową.

Nasze piątkowe warsztaty w Willi Caro "Bursztyn skarb Baltyku".

• Grupa IV:)

• Nasza wizyta w kinie Amok.( 10.11. 23 ) Bierzemy udział w PAF - ie. Pierwszy wyklad to poznanie tajników kina szczególnie jego "serca"

• Pasowanie na Przedszkolaka:)

• 15 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedzkola.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej,

w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki,piosenki, zabawy ruchowe i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały:

• zgodnie bawić się w przedszkolu,
            • przychodzić każdego dnia z uśmiechem,
            • słuchać pani i pomagać kolegom,
            • być dzielnym przedszkolakiem.

Po złożonej obietnicy, Panie nauczycielki dokonały uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał symboliczny upominek:)

• Dzień jeża.

• Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża

To bardzo pożyteczne zwierzęta i coraz częściej możemy spotkać je w naszych ogrodach. Pomożemy im zostawiając na zimę niezgrabione liście, jeż będzie nam wdzięczny za miejsce do przezimowania. W czasie swojej aktywności nie pogardzi też dobrej jakości kocią karmą.

• 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.

• "Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci . Jak co roku o godzinie 11:11 przedszkolaki w ramach projektu "Szkoła do hymnu" w wielkim skupieniu odświewały Mazurka Dąbrowskiego.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.