• Upał

• Drodzy Rodzice, z uwagi na zapowiadaną w tym tygodniu falę upałów BARDZO PROSIMY!!!

o wyposażenie dzieci w  :

- przewiewne ubrania / lekka bawełna, batyst, len i oczywiście stosowne obuwie- koniecznie odkryte  /

- przewiewne nakrycie głowy ; ewentualne okulary przeciwsłoneczne dla osób problematycznych

- stosowanie kremów o wysokim filtrze !

• Pożegnanie Grupy V

• Było pięknie i wspaniale, łzy wzruszenia popłynęły dziś na niejednym policzku. Dziękowaliśmy sobie wzajemnie za cztery lata pięknej podróży po oceanie edukacji przedszkolnej. Dziękujemy za to że mieliśmy zaszczyt Was poznać i życzymy długiego, pięknego, szczęśliwego i mądrego życia:)

• PILNE!

• Szanowni Państwo !

Przypominamy , iż termin opłaty za wyżywienie i pobyt w naszej placówce  upłynął 10 czerwca. Osoby, które nie wywiązały się z podanego terminu proszone są o PILNY kontakt z kancelarią przedszkola  nr telefonu 32 231 29 25, lub e mail sekretariat@zsp16.gliwice.eu.

Prosimy również systematyczne o korzystanie z informacji przekazywanych przez dziennik elektroniczny.

• Mija rok szkolny 2021/2022

• Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice i Sympatycy naszego przedszkola:)

Mija rok szkolny 2021/2022

„W imieniu całego Grona Pedagogicznego i własnym pragnę złożyć na ręce Rodziców serdeczne podziękowania za cały rok szkolny 2021/2022  owocnej współpracy.

Dziękuję za zrozumienie i wsparcie, na jakie Przedszkole Miejskie nr 23 w Gliwicach zawsze może liczyć z Państwa  strony.

Wiele przedszkolnych projektów nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie Państwa  aktywność i chęć pomocy.

Nasza Społeczność byłaby dużo uboższa, gdyby nie niezawodna obecność Rodziców, gotowych wspierać swoje dzieci na krętej ścieżce edukacji przedszkolnej.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i życzę wszystkim żegnającym nasze przedszkole długiego, pięknego i mądrego życia, a dla pozostających z nami przedszkolaków  pełnych słońca wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2022/2023 "

Szczególne podziękowania kieruję na ręce Pani Joanny G. z Grupy IV - gdyby nie Pani zaangażowanie , serdeczność i bezinteresowna pomoc nie bylibyśmy tu , gdzie jesteśmy . Dziękujemy za te piękne cztery lata współpracy z Panią . Chapeau Bas:)

Z wyrazami uznania i szacunku wicedyrektor d/s edukacji przedszkolnej:)

• Dzień TATY:)

• Kochany Tato!!!

"Ty zawsze wiesz dobrze, co dobre i  złe.

Gdy Cię potrzebuję, nie zawodzisz mnie.

Gdy jestem przy Tobie, czuję się bezpiecznie

I wiem, że nasza miłość będzie trwała wiecznie! "

• Wycieczka do wioski indiańskiej "Hacioka"Gr.1,2,3

• 13 czerwca 2022 r mimo niesprzyjającej pogody, ale pełni zapału i pozytywnej energii udaliśmy się na wycieczkę do wioski indiańskiej "Hacioka". Nasza wycieczka stała pod znakiem zapytania, gdyż w ostatniej chwili wycofał się przewoźnik i groziła nam totalna "klapa" Ale tylko dzięki wielkiej pracy wykonanej przez Panią Ewę udało nam się pozyskać nowego  i firma "Feniks" zawiozła nas na miejsce przygody!!! Wioska indiańska na Ziemi Opolskiej pochodzi z Wielkich Równin Ameryki Północnej . Dzieci mogły zobaczyć kolorowe Tipi, a w nim mnóstwo misternie wykonanych przedmiotów codziennego użytku, strojów, instrumentów muzycznych, a także różnego rodzaju sprzętów używanych przez takie plemiona jak Siuksowie, Arapacho, Czejenowie,Wrony czy Czarne Stopy.

W programie 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania skansenu z przewodnikiem, który opowiedział nam o życiu i kulturze Indian mogliśmy :

- zmierzyć się z indiańskim torem przeszkód;

- strzelać z łuku;

- rzucać włócznią i rzutkami do  celu;

- zmierzyć się z równoważnią czejeńską;

- nauczyć się pieśni i tańców indiańskich;

- uczestniczyć w indiańskim połowie  ryb, wyścigu żółwi i zawodach węży.

A na końcu jak na prawdziwego podróżnika przystało ciepły poczęstunek , tańce, hulanki i swawole.

To był DOBRY DZIEŃ.

Dziękujemy przede wszystkim Pani Ewie, Panu Radkowi z Przystani Amazonka, Śląskim kajakom  i firmie "Feniks", która uratowała nasze przedsięwzięcie :)

• Brak wolnych miejsc na miesiąc lipiec 2022r

• PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 23 INFORMUJE, IŻ NIE DYSPONUJE WOLNYMI MIEJSCAMI

W MIESIĄCU LIPCU 2022R.

UPRASZA SIĘ O KONTAKT PO 4 LIPCA, W CELU UZYSKANIA INFORMACJI O EWENTUALNIE ZWOLNIONYCH MIEJSCACH.

• Przypominamy!

• PRZYPOMINAJKA DLA ROZKOJARZONYCH RODZICÓW, ZOSTAWIAJĄCYCH SAMOCHODY NA TERENIE PRZEDSZKOLNYM Z WŁĄCZONYM SILNIKIEM!

Postój z włączonym silnikiem w terenie zabudowanym jest zakazany. Jeżeli nie stosujesz się do tego przepisu, możesz zapłacić mandat. Ponadto auto nie może być używane, jeżeli praca silnika przyczynia się do hałasu i nadmiernej emisji spalin.

DBAJMY O ŚRODOWISKO, W KTÓRYM ŻYJEMY!