• Dzień Chłopaka 30.09.2023r.

• " Na Dzień Chłopaka dla chłopców życzenia:

dobrej zabawy i marzeń spełnienia.

Niech przedszkole będzie świetną przygodą,a przyjaźń będzie otoczona zgodą!"

• "Najlepszy przyjaciel"

• 26 września nasze drogie bystrzaki wzięły udział w spektaklu teatralnym Teatru Eden pt "Najlepszy przyjaciel" . Poniżej przedstawiamy opis sztuki, w której brały udział przedszkolaki.

"Czy jesteśmy w stanie zrobić wszystko dla tych, których kochamy? Odpowiedź na to pytanie poznamy dzięki historii Tobiego. Ten młodzieniec wyruszy w pełną niebezpieczeństw podróż, by zdobyć pieniądze na lek dla niewidomego ojca.

Wędrówka po górach, lasach i pustyniach pełna jest przygód i wyzwań, na które Tobi nie do końca jest gotowy. Na szczęście chłopiec po drodze spotyka niezwykłego wędrowca, który bezinteresownie pomaga dotrzeć mu do dalekiej Persji.

Istotą tej inscenizacji jest pokazanie odbiorcom czym jest prawdziwa przyjaźń i co zrobić, aby być najlepszym przyjacielem dla innych. Dowiemy się także ile jesteśmy w stanie dokonać, dzięki pomocy życzliwych nam ludzi."

Opis i foto : strona teatru eden.

• Mali badacze.

• "Słodkie są śliwki, jabłuszka

wędrują z buzi do brzuszka.

Słodkie są i bardzo zdrowe

jabłuszka, gruszki surowe.

Żadna buzia nie jest blada,

gdy owoców dużo zjada.

Jedzą Leoś, Ula, Witek,

ale tylko umyte!"

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzisiaj nasze dzielne przedszkolaki z grupy I uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, dzieliły ich nazwy na sylaby, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe i smakowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa po dotyku i smaku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, wiersze, piosenki i prace plastyczne. Dzieci dowiedziały się dlaczego powinniśmy spożywać warzywa i owoce oraz jak duży wpływ mają one na nasze zdrowie. Do degustowania ich dzieci nie trzeba było długo namawiać.

• Grupa 1:)

• Maluszki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Pod czujnym okiem Pani Paulinki pracowały dzisiaj rączkami. Och, a jaka precyzja. Było dużo uciechy i zabawy:)

• "Dzidzi wioska " Wilcza.

• "13 i 14 września , korzystając z pięknej jeszcze letniej  pogody, przedszkolaki z Gr. II,III,IV i V wybrały się na wycieczkę do Dzidzi Wioski w Wilczej pod Gliwicami. Zapominając na chwilę o hałasie miasta mogli zobaczyć namiastkę życia na wsi. Dzieciom przygotowano mnóstwo atrakcji. Można było posłuchać opowieści Pana Gospodarza o codziennym życiu w gospodarstwie , można było tworzyć kompozycje z baniek mydlanych , można było również  obserwować  zakątki leśne z wieżyczek przez specjalne lunety. Nie było nawet jednej chwili na nudę, bo za domem czekała ogromna łąka, na której umieszczono wiele kolorowych piłek i ustawiono bramki do gry. Jedni więc grali i kopali piłki, a inni rysowali, kolorowali i tworzyli przypinki ze swoimi imionami. Niektórzy nawet zdążyli się zmęczyć, a przecież czekał jeszcze plac zabaw i niespodzianka… pyszne ziemniaki pieczone w ognisku! Szkoda, że czas tak szybko płynął i w końcu trzeba było opuścić Dzidzi Wioskę. " Jesteśmy przekonani, że tam wkrótce wrócimy:)

• Zaproszenie.

• Witam, Proszę o rozpowszechnienie informacji. Jutro prowadzę bezpłatne zajęcia pokazowe z rytmiki dla przedszkolaków. Może ktoś z Państwa otoczenia byłby zainteresowany. Będę wdzięczna za przekazanie informacji dalej.

Środa godz. 16:30-17:15 „Przystanek Nutka” – zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków.

Miejsce: Szkoła Muzyczna, ul. Ziemowita 12, sala 0,31

Co potrzebujemy: buty zmienne dla siebie i dziecka (zalecane skarpetki)