• Życzenia:)

• Piękna jest radość w Święta,

ciepłe są myśli o bliskich,

niech pokój, miłość i szczęście,

otoczy dzisiaj nas wszystkich.

Cudownych, białych, miłych, radosnych,pogodnych, spokojnych, zdrowych Świąt

upływających we wspaniałej rodzinnej i życzliwej  atmosferze,

życzy Społeczność

Przedszkola Miejskiego nr 23

• Bałwankowe wariacje :) Grupa V!

• "Sypie z nieba biały puch. Ty bałwanka z niego zrób!

Jedna kula, druga kula. I już bałwan z nami hula

Czapka z garnka, nos z marchewki. Już bałwanek jest niekiepski

Jeszcze oczy i guziki. Bałwan wyszedł znakomity

Ty bałwanka także zrób

Nawet, gdy nie sypie puch!!!"

• Oferta

• Przedszkole Miejskie nr 23 nauczyciela wychowania przedszkolnego na pełny etat zatrudni od zaraz . Grupa docelowa 6-cio latki.

Kontakt : sekretariat@zsp16.gliwice.eu lub 322312925

• Przypominajka.

• Jesteśmy wdzięczni wszystkim Rodzicom, którzy dzielnie wywiązują się ze zobowiązań względem przedszkola. DZIĘKUJEMY:)

Zapominalskim przypominamy o konieczności regulacji należności.

Jednocześnie informujemy, iż z powodu braków w kadrze pedagogicznej zajęcia odbywają się w grupach łączonych dzieci zbliżonych wiekiem .

Przypominamy równocześnie, iż w zakładce konsultacje są podane informacje o tzw godzinach dostępności poszczególnych nauczycieli. Jezeli chcielibyście Państwo zasięgnąć informacji, wyjaśnić nieporozumienia lub wesprzeć  zapraszamy do kontaktu w podanych terminach.

• Niespodziewana wizyta Mikołaja:)

• Z dozą pewnego niepokoju, nieśmiałości  i ciekawości równocześnie szliśmy dzisiaj do przedszkola. Cóż nas może  spotkać? Wczoraj spektakl "W magicznym świecie bajek", spotkanie z Mikołajem i  Mikołajową . Całe morze atrakcji . A dziś jak się zdaje dzień pełen zajęć i zabaw. Panie niewątpliwie znowu będą "męczyć" : Jasiu wycinaj równo, Kasiu przyklej proszę , Małgosiu a jaki to dzień tygodnia dzisiaj mamy ? Oj ciężkie jest życie przedszkolaka. Uf, uf, uf ! A tu proszę od samego progu wita nas pięknie przystrojona , światełkami błyskająca choinka zielona.O matko to choinki są takie wielkie???  Panie proszą, żebyśmy udały się do swoich sal i tak po kolei angielski, rytmika, wycinanki, kolorowanki, śpiewanki  i hello o godzinie 11:00 poruszenie zostajemy zaproszeni przez Panią wicedyrektor Ewę na pokaz iluzji Teatru Forini- i jest to prezent mikołajkowy dla wszystkich przedszkolaków. Oj co to się działo  podczas spektaklu. Byliśmy oczarowani i zaczarowani przez Pana iluzjonistę. Chętnie wypowiadaliśmy formułkę zaklęcia „Czary mary, abrakadabra, hokus, pokus, apsik!” i zgłaszaliśmy się, by asystować iluzjoniście i samemu spróbować „czarów”.      Czasami nawet się udawało…...... W każdym razie bawiliśmy się świetnie! Myślicie, że to już koniec bajki. I tu się mylicie.

Jak już pożegnaliśmy Pana iluzjonistę i Panie zarządziły hasło do odwrotu na obiad zadzwonił dzwonek, żeby nie powiedzieć dzwon na miarę Zygmunta iiiiiiii do sali wkroczył zamaszystym krokiem, potrząsając czupryną, odgarniając czapkę i poprawiając wąsy nie kto inny tylko Mikołaj,. Przyszedł sprawdzić czy wszystko u nas w porządku , czy jesteśmy zadowoleni i zdrowi i czy podoba nam się w Przedszkolu przy Bony, no i oczywiście czy Panie były grzeczne w tym roku? No co miałyśmy powiedzieć : No były:)  Na koniec przypomniał o upominkach, pstrykneliśmy parę fotek  i jak na Mikołaja przystało ho,ho,ho rzekłszy pożegnał się i udał w dalszą podróż. Do zobaczenia za rok! Życie przedszkolaka is wonderful:) Do jutra.

• ''W magicznym świecie bajek''

• Nasze dzielne przedszkolaki miały okazję uczestniczyć dzisiaj w ciekawym widowisku pt ''W magicznym świecie bajek'' Była to niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zeszli z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami.

Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedziły w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłynęły także  na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywódctwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskoczyły  na latający dywan wraz z Aladynem i doleciały , aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądowały na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu…Wspólna zabawa, śpiewanie, a na koniec spotkanie z Mikołajem i Mikołajową . Wszystko w otoczeniu magicznych świateł, latających baniek i śniegu. Ahoj przygodo.

• Dzień Górnika - Barbórka

• Z okazji Barbórki wszystkim braciom Górnikom...glebą, sztygarą, hejerą przodowym. Składamy serdeczne życzenia...Aby ich praca była bezpieczna i zawsze wracali cali i zdrowi do domu...Wszystkiego najlepszego..

Foto źródło: internet