• Pasowanie na Przedszkolaka 2022 w Grupie I.

• "Przedszkolaczek to jest zuch, zuch nie byle jaki, Do przedszkola raz i dwa idą przedszkolaki"

Dnia 30 listopada 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z Grupy I .

Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania.

Pani Henia z Panią Pauliną przyjęły dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Drogie Przedszkolaki wsiadłyście dziś do pociągu zwanego edukacją przedszkolną. Mamy nadzieje, że Wasza czteroletnia podróż po krainach wychowania przedszkolnego będzie obfitować w przygody i wyposaży  w wiedzę i umiejętności niezbędne do dalszego szczęśliwego życia.

Ahoj  przygodo:)

Nasze fotorelacje niezbyt udane . Prosimy o wsparcie.

• Absolwenci 2021/2022 w przedszkolu.

• 25 listopada był dniem szczególnym, niepowtarzalnym jest każdy dzień w naszym przedszkolu. Działo się dzisiaj oj działo.

Przedszkolaki najpierw dowiedziały się jak trudna i potrzebna jest służba pracowników zatrudnionych w Polskich Kolejach . Życzyły wszystkim Kolejarzom w dniu ich święta - otwartych semaforów, zielonych świateł i wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

Później pojawił się duży, puchaty gość , który zainicjował dzień pluszowego misia. Śmiechów, żartów, przytulanek i  rebusów do rozwiązania  było , że pary rąk i stóp  to za mało. Małe co nieco na koniec z miodem faceliowym to przekąska , którą lubi nie tylko Kubuś Puchatek, ale także dzieciaki przedszkolaki . Uśmiech na twarzach dzieci bezcenny.

Natomiast późnym popołudniem odwiedzili przedszkole absolwenci, którzy zatęsknili za Paniami, kolegami i przedszkolną atmosferą .

Obecne Agatka, Zosia, Róża, Wiktoria, Bianka,Marta, Dorotka.

Obecni Paweł, Franek, Kuba, Stefan, Szymon, Mikołaj, Fryderyk, Franek W.

Aktualni pierwszoklasiści bawili się jak za przedszkolnych lat .

Było miło i serdecznie. Jest nam ciepło na sercu, że dzieci serdecznie wspominają Przedszkole na Bony, a rodzice doceniają i są wdzięczni za naszą pracę .

Wszyscy natomiast odczuwają potrzebę pielęgnowania pięknych, przedszkolnych  wspomnień.

Jak napisał w swojej książce Robert Fulghum:

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajdowała się na szczycie wiedzy zdobytej w szkole średniej, ale w piaskownicy niedzielnej szkółki. Tam się nauczyłem, że trzeba: dzielić wszystko, postępować uczciwie, nie bić innych, odkładać na miejsce każdą znalezioną rzecz, sprzątać po sobie, nie brać nic, co do mnie nie należy, powiedzieć "przepraszam", jeśli się kogoś uraziło, myć ręce przed jedzeniem, spuszczać wodę, jeść ciepłe bułeczki i popijać zimnym mlekiem, prowadzić zrównoważone życie, trochę się uczyć i trochę myśleć, malować i rysować, i śpiewać, i tańczyć, i bawić się, i codziennie trochę popracować, po południu zdrzemnąć się. A kiedy wyjdziesz z domu, uważaj na ruch, trzymaj ręce i kij przy sobie. Zwracaj uwagę, jak cudowne jest wszystko, co ciebie otacza Zapamiętaj też to ważne słowo, jedno z pierwszych, jakiego się nauczyłeś: PATRZ. Wszystko to, co trzeba wiedzieć, gdzieś istnieje. Niepodważalne reguły i miłość, i troska o higienę. Ekologia i polityka, i równość wszystkich, i zdrowe życie.

• Drodzy Kolejarze wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!

• Dla wszystkich osób związanych z koleją 25 listopada to szczególny dzień w roku. Są to tzw Katarzynki, czyli Dzień Kolejarza.

Życzymy Kolejarzom  pomyślności, radości z każdego dnia, zdrowia i spokoju, a także dalszej pasji do działania oraz motywacji do codziennej pracy. Kolejarz to nie zawód jak wiele innych, a służba wykonywana z myślą o podróżnych. Niech ten dzień będzie okazją do wspólnego świętowania oraz radowania się, ale również do przypomnienia historii święta i jego patronki - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która była uosobieniem odwagi i mądrości.

Foto: google internet

• Warsztaty muzealne Grupy V:)

• "Godne święta w śląskim domu"

Śląsk to region bogaty w zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe. Co go odróżnia od pozostałych regionów? Co to jest moczka?  Kto i po co potrząsa drzewkami w wigilijny wieczór? Dlaczego w Wigilię nie wolno rąbać drewna i wbijać gwoździ do ściany? Jakie są najbardziej popularne potrawy na bożonarodzeniowym stole i w jaki sposób ozdabiano dawniej choinkę? O wierzeniach i zwyczajach, które już zapomniano, a także o tych, które nadal są kultywowane na Śląsku dowiedziały  się przedszkolaki z Grupy V  podczas dzisiejszych / 23.11./  zajęć:)

• Dziękujemy:)

• Serdeczne podziękowania dla wszystkich obecnych Rodziców z Grupy II na dzisiejszym spotkaniu z nauczycielem wychowawcą i wicedyrektorem d/s wych. przedszkolnego  Dziękuję za aktywny udział, żywiołowe i jednocześnie owocne dyskusje i mądre decyzje . Pokazaliście Państwo, że nie jesteście obojętni  na najważniejsze sprawy przedszkola i bardzo Państwu zależy  na rzeczowej i dobrej współpracy. Ustalenia zostaną przekazane poprzez e- dziennik. Dziękujemy:)

• Jesteśmy dumni:)

• Społeczność Przedszkole Miejskiego nr 23 pragnie podzielić się z Państwem wspaniałą wiadomością. Nasza koleżanka- współpracowniczka Pani mgr Olga zasiliła szacowne grono Krajowego Stowarzyszenia Terapeutów  Integracji Sensorycznej. Jak mówi uzyskany przez Panią Olgę certyfikat posiada ogromną wiedzę, odpowiednie kwalifikacje i  umiejętności praktyczne niezbędne do świadczenie profesjonalnych usług  w zakresie integracji sensorycznej. GRATULUJEMY i JESTEŚMY DUMNI :)

• 22 listopad- dzień kredki.

• Kredki to wspaniały przedmiot – dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków przy pomocy kredek. To zabawa dla małych i dużych "człowieków" Spróbujmy:)