• Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek...16 luty 2023r.

• "Dziś kalorie się nie liczą. Dzisiaj liczy się tradycja.

Ludzie dzisiaj sobie życzą.

By dopisała....... kondycja.."

"Skąd tradycja jedzenia pączków w Tłusty Czwartek?

Geneza Tłustego Czwartku sięga pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, a przekąskę stanowiły pączki przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną. Rzymianie obchodzili w ten sposób raz w roku tzw. tłusty dzień.

Około XVI wieku w Polsce pojawił się zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej. Wyglądały one nadal nieco inaczej niż obecnie – w środku miały bowiem ukryty mały orzeszek lub migdał. Ten, kto trafił na taki szczęśliwy pączek, miał cieszyć się dostatkiem i powodzeniem.

Staropolskie przysłowie mówi:

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

Tłusty Czwartek to dzień, w którym bez wyrzutów sumienia objadamy się pączkami i innymi słodkościami:)"

Źródło +foto: internet .

• Walentynki

• "W Dniu Świętego Walentego, każdy uczuciem obdarowuje każdego. Ja Tobie ślę – 1000 buziaków,100 wesołych pluszaków,10 gwiazdek z nieba i wszystkiego, czego Ci tylko potrzeba."

• Kontynuacja edukacji przedszkolnej 2023/2024

• Szanowni Rodzice!

Można pobrać kartę kontynuacji / link poniżej/ dla dzieci, które w kolejnym roku szkolnym (2023/2024) będą uczęszczać do naszego przedszkola. Druki kart będzie można pobrać w szatni przedszkolnej . Wypełnioną kartę prosimy przekazać do kancelarii przedszkolnej .

Brak deklaracji ze strony rodzica jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca  w przedszkolu na rok szkolny 2023/2024 i skutkuje ponownym udziałem w ogólnej rekrutacji.   Osoby zalegające w opłatach za przedszkole, mogą złożyć deklaracje po uregulowaniu opłat.

Deklaracja_kontynuowania_wychowania_przedszkolnego_2023-2024.docx

• Rozwiąż zagadkę sprzed tysięcy lat!

• Świat Eskimosów, lodowych igloo, prehistorycznych zwierząt oraz pradawnych tajemnic – to wszystko czekało dzisiaj na nasze bystrzaki- przedszkolaki z Grupy IV . Mimo, niekorzystnej aury , nie zważając na trudy podróży nasze  dzielne przedszkolaki  odwiedziły interaktywną wystawę Epoka Lodowcowa w Centrum Handlowym FORUM. Dzieci wróciły przeszczęśliwe , zdobywszy nie tylko dużą wiedzę, ale także doświadczenie w podróżach  miejskimi autobusami . Przy okazji odwiedziły nowe Centrum Przesiadkowe w Gliwicach- taka oto była to dodatkowa atrakcja:) BRAWO WY!

• „Kto trzewików nie żałuje niech na bal się już szykuje....."

"Ważną nowinę ogłaszamy i na bal karnawałowy wszystkie przedszkolaki zapraszamy!

Drodzy Rodzice przygotujcie swym pociechom przebranie, bo muzyka do południa grać nie przestanie."

BAL KARNAWAŁOWY ODBĘDZIE SIĘ 2 LUTEGO 2023 / czwartek/ (ruszamy w tany po śniadanku)

• Zaproszenie:)

• Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku ! Kocham Was jak stąd do księżyca i jeszcze dalej, chciałabym Wam pokazać, jak bardzo jesteście dla mnie ważni! Zapraszam Was Kochani  na specjalne przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka, gdzie ? Oczywiście do mojego ekstra przedszkola przy ul. Królowej BOny 6 w Gliwicach. Przygotowałam dla Was  mnóstwo niespodzianek!

Grupa 1 "Maluszki" - 14 luty godz.10:00

Grupa 2 bawiliśmy się bajecznie 26 stycznia

Grupa 3  - 7 luty godz 10:00

Grupa 4 - 10 luty godz. 10:00

Grupa 5  "Starszaki" -  8 luty godz 10:00

• Zostaliśmy malarzami:)

• Dzisiaj nasze bystre przedszkolaki z grupy Maluszków malowały na folii.

Jest to zupełnie inna forma działań plastycznych oraz sensorycznych niż malowanie na papierze . Malując na folii dzieci stymulują wiele zmysłów w tym głównie zmysł dotyku i wzroku. Jest to także doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. Zabawa była wspaniała, powstało duże dzieło, dzieci przeszczęśliwe , a za brudne ubranka przepraszamy:)

• Urodzinki w Maluszkach:)

• Z lekkim poślizgiem swoje urodzinki obchodził dziś Stasiu z Grupy Maluszków. Och , jaki przystojny z niego Królewicz:)

Z tej okazji koleżanki i koledzy życzyli  uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego! W Twoje urodzinki życzymy Ci wesołej minki.