• Dzień Motyla w Grupie II:)

• W 2023 roku obchody Dnia Motyli przypadły na 14 marca .To wyjątkowy dzień dla dzieci z grupy II z naszego przedszkola. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli . Przedszkolaki poznały wygląd i nazwy motyli, które można spotkać na naszych łąkach

• Kosmos

• Na dzisiejszych zajęciach w Grupie II przedszkolaki zmierzyły się z nie lada trudnym zadaniem. Dowiedziały się co to jest kosmos? , co znajduje się we wszechświecie?, co astronauci robią w przestrzeni pozaziemskiej  ? Poznały  także  5 ciekawostek na temat kosmosu, a mianowicie:

1.Przestrzeń pozaziemska  jest całkowicie cicha- w przeciwieństwie do Ziemi, w kosmosie nie ma atmosfery, co oznacza, że ​​dźwięk nie ma możliwości przemieszczania się.

2. Pozostawione przez astronautów ślady stóp na Księżycu przetrwają tam 100 milionów lat.

Ponieważ Księżyc nie ma atmosfery, nie ma też wiatru, co oznacza, że ​​jego powierzchnia nie ulega z czasem erozji. Na Księżycu nie ma też wody, więc ślady stóp astronautów nie zostaną zmyte.

3. Wenus to najgorętsza planeta w naszym Układzie Słonecznym- średnia temperatura powierzchni planety Wenus wynosi około 425°C,

4. Nie da się policzyć wszystkich gwiazd w kosmosie-  zdaniem specjalistów ta liczba to 200-400 miliardów.

5. Jeden dzień na Wenus trwa dłużej niż rok na tej planecie.

Wenus obraca się wokół swojej osi bardzo powoli, co oznacza, że ​​wykonanie jednego obrotu zajmuje tej planecie 243 dni ziemskie. Podróż Wenus po orbicie wokół Słońca trwa 225 ziemskich dni, co oznacza, że ​​rok na Wenus jest o 18 dni krótszy niż dzień na Wenus.

Źródła : internet twinki

• Czwartkowe eksperymentowanie w Maluszkach:)

• Dziś w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze w Grupie Maluszków  zajęcia z sensoplastyki.  Bystrzaki przedszkolaki  pobudzały wszystkie swoje zmysły uczyły się samodzielności i czerpały dużo radości i kreatywnie działały pod czujnym okiem Pani Pauliny S.

"Co to jest Sensoplastyka?

Sensoplastyka to plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Sensoplastyka, czyli plastyka sensoryczna wpływa na stymulację wszystkich zmysłów:wzrok, -węch, -słuch, -dotyk -oraz smak. ​​​​

Jakie produkty do Sensoplastyki?

W zabawach z sensoplastyki wykorzystujemy materiały sensoryczne, które znajdziemy w swojej kuchni: sól, mąkę, ryż, kasze, makarony, barwniki spożywcze, wodę, oleje, aromaty, nasiona. Są to produkty biodegradowalne i bezpieczne dla dzieci!

Co dają zabawy sensoryczne?

Integracja sensoryczna zapewnia właściwy rozwój intelektualny, ruchowy i emocjonalno-społeczny, stymuluje percepcję wzrokową i słuchową, rozwija umiejętności motoryczne, wspomaga rozwój mowy, aktywizuje komunikację dziecka, a także rozwija zainteresowanie światem oraz kreatywność małego człowieka."

Źródło:info Pulina S. /  internet/ google/ sensoplastyka /

• 8 marca- DZIEŃ KOBIET:)

• Życzenia dla Małych i Dużych Dziewczynek z okazji Święta Kobiet:)

"Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i radości.Żyj najpiękniej, jak umiesz. Po swojemu.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!"

• Bezpieczne przejście przez jezdnię .

• Wszyscy wiemy jak bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Bezpieczeństwo na jezdni zależy od nas samych. Zachować je muszą nie tylko kierowcy, czy rowerzyści ale przede wszystkim piesi.

Dzisiaj Maluszki z Grupy I przypomniały sobie 5 podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię.

1. Zatrzymać się na skraju jezdni
              2. Spojrzeć w lewo
              3. Spojrzeć w prawo
              4. Spojrzeć jeszcze raz w lewo
              5. Jeżeli jezdnia wolna _ przechodzić śmiało lecz nie wolno biec.

5 zasad można wyrazić za pomocą krótkiego wiersza:

"Na chodniku przystań bokiem, Popatrz w lewo bystrym okiem. Skieruj w prawo wzrok sokoli, Znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna, więc swobodnie. Mogą przez nią przejść przechodnie."

• W Grupie V "MORSKIE PRZYGODY WOJTKA KWIOKA I NIEDŹWIADKA TUTU"

• Przygody Wojtka Kwioka i jego przyjaciela niedźwiadka Tutu - to ulubiona bajka wszystki Bajkowiskowych dzieci! Dzisiaj nasze starszaki z Grupy V słuchały słuchowiska i zagłębiły się  w świat marynarzy, podróżników i niezwykłych przygód dwóch małych bohaterów.

Polecamy : Bajkowisko.pl – bajki do słuchania.

• "Okulary" Julian Tuwim

• W Grupie II bystrzaki przedszkolaki pod czujnym okiem Pani Pauliny H. przepracowały wiersz Juliana Tuwima pt "Okulary"

"Biega, krzyczy pan Hilary : „Gdzie są moje okulary?”

Szuka w spodniach i w surducie. W prawym bucie, w lewym bucie.

Wszystko w szafach poprzewracał. Maca szlafrok, palto maca.

„Skandal! – krzyczy - nie do wiary! Ktoś mi ukradł okulary!”

Pod kanapą, na kanapie,Wszędzie szuka, parska, sapie!

Szpera w piecu i w kominie. W mysiej dziurze i w pianinie.

Już podłogę chce odrywać. Już policję zaczął wzywać.

Nagle - zerknął do lusterka….......Nie chce wierzyć… Znowu zerka.

Znalazł! Są! Okazało się,Że je ma na własnym nosie."