• System opłat od 1 września 2022r.

Źródło http://www.egaga.pl/wege-rewolucja/

Żywienie :

Dzienna stawka żywieniowa  10,00 zł  :

- śniadanie - 3,00 zł.

- obiad - 5,00 zł.

- podwieczorek - 2,00 zł

Źródło http://www.egaga.pl/wege-rewolucja/

PROPONUJEMY USŁUGI W ZAKRESIE :

- tzw „pakietu bezpłatnego” – zapewniając bezpłatne zajęcia dydaktyczne, wychowawcze  i opiekuńcze  w wymiarze 5 godzin dziennie;

- opiekę płatną całodzienną – opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego w granicach funkcjonowania placówki /6:30-16:30/ Rodzice ponoszą opłatę za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym , w którym kończą 6 lat w prowadzonych przez miasto Gliwice publicznych przedszkolach w czasie przekraczającym wymiar określony powyżej od 1 wrzesnia  2023 r w wysokości 1,30 zł za każdą rozpoczętą godzinę sprawowania opieki nad dzieckiem zgodnie z deklaracją .

Opłaty za pobyt dziecka w  jednostkach samorządu terytorialnego Miasta Gliwice  regulują następujące akty prawne  :

Zarządzenie Prezydenta Miasta Gliwice  z dn 20 grudnia 2018r  określenia sposobu i terminu wnoszenia przez rodziców i opiekunów prawnych opłat za korzystanie przez uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w czasie przekraczającym wymiar bezpłatnych 5 godzin dziennie w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Gliwice.

Uchwała Nr XLVIII/995/2023  Rady Miasta Gliwice z dnia  13 lipca 2023 r.  w sprawie określenie wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach i oddziałech przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto GLiwice.

Pozostałe akty prawne

Ustawa z dnia 13 czerwca 2013  o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta wchodzi w życie (za wyjątkiem niektórych przepisów) z dniem 1 września 2013 r. Ze względu na przedmiot regulacji nazywana jest ona potocznie "ustawą przedszkolną".

Ustawa z dn 14 grudnia 2016r Prawo Oświatowe.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn 17 marca 2017r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i przedszkoli.

Podstawą prawną  funkcjonowania dziecka w placówce jest złożona deklaracja rodzica, o sprawowanie opieki nad dzieckiem złożona przez Rodziców lub opiekunów prawnych  .

Odpłatność za pobyt dziecka w przedszkolu pobierana jest w formie wpłat na konta placówki. Każdego pierwszego dnia miesiąca rodzic otrzymuje pasek należności, w którym wyszczególniono  kwoty  za żywienie i za pobyt.

Opłaty należy wnosić do 10-go każdego miesiąca , liczy się data wpływu na konto placówki.

Numer konta : ING BANK ŚLĄSKI I ODDZIAŁ GLIWICE

żywienie+ pobyt -58 1050 1230 1000 0023 5296 7133 aktualny do 31.12.2021r.

Nowy numer konta dla wpłat zywienie plus pobyt   od 1 stycznia 2022r

34 1160 2202 0000 0005 0777 7829

W placówce prowadzimy elektroniczny system monitorowania czasu pobytu dziecka w przedszkolu / Atms - Kids/ Alan - System/  . Każdy Rodzic/Opiekun prawny dziecka otrzymuje indywidualną kartę, którą codziennie rejestruje obecność dziecka na czytniku  w szatni w momencie wejścia i wyjścia do/ z placówki.

W bieżącym roku szkolnym wzbogaciliśmy się o specjalną tablicę na karty / w szatni obok czytnika/  . Każda grupa ma przyporządkowany określony kolor , a każde dziecko określona cyfrę  .  Ma to na celu uniknięcia sytuacji gubienia kart i notorycznego zapominania o obowiązku rejetrowania obecności.

Odpłatnośc w bieżącym roku szkolnym prowadzi pani Marzena M.

PROSIMY O TERMINOWOŚĆ W REGULOWANIU OPŁAT

Procedura_korzystania_z_systemu_Rejestracji_Czasu_Pobytu_Dziecka_w_Przedszkolu_Miejskim_Nr_23_w_.pdf

Procedura_naliczania_oplat_w_ZSP_16(2).docx