• Prezentacja projektu II / styczeń 2012

• INFORMACJE O REALIZACJI PROJEKTU „Dłużej, więcej, lepiej – rozszerzona oferta edukacji przedszkolnej” za okres VIII 2011r. – I 2012r.

Zadania założone we wniosku o dofinansowanie

Stan realizacji

Zadanie 1. Zarządzanie projektem, rozliczanie, sprawozdawczość, promocja

Odbyły się  zebrania całego zespołu zarządzającego – omówiono dotychczasowy przebieg projektu oraz postęp rzeczowy i finansowy. Na każdym spotkaniu planowano pracę na kolejny miesiąc oraz opracowywano harmonogram form wsparcia ze zmianami. Dokonano omówienia                 i opracowania wyników przeprowadzonych badań ankietowych, ewaluacyjnych dla rodziców.

Zadanie 2. Wydłużenie czasu pracy przedszkoli

Podpisywano umowy dodatkowe: na realizację godzin po podstawie programowej oraz do zajęć specjalistycznych            i dodatkowych. Odbyło się: od  IX 2011r. do XI  2011r.  1080 godzin  – wydłużonego czasu pracy przedszkoli         w godz. 13.00-16.00.

Przeprowadzono kontrolę czasu pracy nauczycieli wraz          z kontrolą dokumentacji dydaktycznej.

Zadanie 3. Organizacja               i przeprowadzenie zajęć dodatkowych                                   i specjalistycznych.

W ramach projektu realizowane są zajęcia dodatkowe          i specjalistyczne: 25 grup z j. angielskiego 2 razy                    w tygodniu po 0,5h; 28 grup z logopedii po 1h  w tygodniu; 13 grup zajęć wyrównawczych 1 raz  w tygodniu po 0,5h; 10 grup gimnastyki korekcyjnej 1 raz w tygodniu po 0,5h; 11 grup terapii zachowania 1 raz w tygodniu po 0,5h.            W okresie od września 2011r. do listopada 2011r. odbyło się: 300 godzin z j. angielskiego, 336 godzin z logopedii, 78 godzin zajęć wyrównawczych, 66 godzin z terapii zachowania, 60 godzin gimnastyki korekcyjnej. Zakupiono pomoce edukacyjne dla każdego przedszkola oraz  nagrody i słodycze na konkursy. Przeprowadzono  konkursy                    i zawody dla dzieci. Przeprowadza się ewaluację  z zakresu zajęć dla dzieci. Przeprowadzono kontrolę zajęć                     w przedszkolach wraz z kontrolą dokumentacji dydaktycznej.

Zadanie 4. Działania wzmacniające efekty edukacyjne i terapeutyczne

Zorganizowano w poprzednim kwartale.

Zadanie 5. Upowszechnianie rezultatów

Zorganizowano w poprzednim kwartale.

To jest Twój tekst, możesz go zmienić w każdej chwili.